Corona V4 15574 RGH

(ha a videók nem jelennének meg, akkor egy SHIFT+REFRESH kell a böngészőnek) 

Szeretném megosztani Veletek személyes tapasztalatomat egy 15574-es dash-sal rendelkező, Corona V4-es alaplappal szerelt Xbox360 S RGH átalakításáról.

FONTOS! 

Az itt ismertetett dolgok egy része illegális, garanciavesztést okoz, valamint tönkrevághatod a berendezéseidet, amiért sem én, sem az XboxKlub egyik tagja sem vállal felelősséget!

Attól a pillanattól kezdve, amikor a gépedet megbontod, buktad a garanciát!!!

Az oldal nem támogatja a warezt, a tutorialt a készítő kizárólag abból a célból írta, hogy a tulajdonodban lévő eredeti játékaidat házilag lemagyarítva, biztonsági másolatként tudd futtatni.   

Még mielőtt bele kezdenék, mindenképpen szeretném megköszönni a segítséget SIMI-nek, aki, ha lehet így mondani végig fogta a kezem az átalakítás során, és sokat segített.

1. Első lépésként ki kellett nyerni a Nand tartalomból 48MB-os tartalmat, ehhez SD kártyaolvasót használtam. (a bekötési rajz is elérhető ugyan itt. A PIROS vezeték az 1-es, és az alaplapon lévő kvarz-ot testre kell kötni, valamint a képen látható ellenállások helyének összekötését el kell végezni, különben nem fog menni az RGH a gépen.

Kiolvasáshoz én a NandMMC programot használtam, ezzel tökéletesen és gyorsan ki tudtam olvasni a nand tartalmat. Minimum 2x KELL KIOLVASNI, és utána össze kell hasonlítani, J-Runner-el. Ha a progi azt írja a status ablakban, hogy nand are same, akkor mehetünk tovább!

HA KÜLÖNBSÉGEKET JELEZ, AKKOR NE MENJ TOVÁBB, MERT A GÉPED BUKHATOD!!!
(Ha végeztél a kiolvasással, ne csatlakoztasd le az SD Kártya olvasót, csak a kvarz testelését vedd le!)

*Ha nem akarja látni az SD Kártya olvasót a PC, akkor ellenőrizd a forrasztásokat és győződj meg arról, hogy a kvarz testelve van!

Az olvasót, úgy kell a PC-hez csatlakoztatni, hogy először tápot adsz a boxnak, aztán dugod a PC-be az olvasót, és utánna futtatod a használni kívánt programot. Én is bele futottam ebbe.

2. Ha ezzel megvagyunk, és eddig minden rendben, akkor jöhet a DGX használatához szükséges File beírása a nandba, ezt is J-Runnerel tehetjük meg egyszerűen (később lesznek képek is).

3. Mivel Corona V4-es alaplapunk van, sajnos nem áll rendelkezésre az egyik forrasztási pontunk, a POST_OUT, ezért szükség ven egy segédeszközre, a neve POST_OUT FIX ADAPTER.

Eléggé érzékeny és kényes darab, és a beszerelésnél is nagyon figyelni kell, mivel ha nem vagy eléggé óvatos és elővigyázatos, a kis tüskét ami a 0,6mm-es "golyóhoz" csatlakozik, könnyen letörheted, valamint ha elgörbül, és rossz helyre csatlakozik, zárlatot okozhat!

A hűtőborda leszerelése miatt a hűtőpasztát érdemes újra kenni a CGPU-n...

4. Ha ezzel megvagyunk következhet a DGX Beforrasztása az alaplapunkra. Itt nyugodtan hagyatkozhatunk a hivatalos bekötési "rajzra", viszont mivel V4-el van dolgunk a CPU_RST, és a POST_OUT vonalon minden képpen 10-10 cm-es vezetéket használjunk, különben várhatunk a csodára, de nem fog megtörténni.

 

5. Ha kész a bekötés, és mindent leellenőrizél, akkor tedd vissza a "tepsibe", csatlakoztasd a tápegységet a konzolhoz, dugd bele a LAN kábeled (ha jól kötötted be a chipet, akkor a PIROS lednek kell világítania a DGX-en).

Futtasd a J-Runnert a PC-n, majd kapcsold be a konzolt. Ha eddig mindent jól csináltál, akkor szabályos időközönként a DGX-en fel fog villani egy zöld led, ez jelzi a reset-et. Ha bekapcsolod a gépet akkor a power led folyamatosan világít. Ha elindul a xell amit nem látunk, akkor a power led villani fog egyet, és abba marad a reset (ha nem villan a zöld led, akkor valami a bekötéssel nem OK, ellenőrizd a forrasztásokat, és a POST_OUT Fix helyes pozicióját).

Mivel Corona alaplapot módosítunk nem fog a xell a TV-n, monitoron megjelenni, csak IP-n keresztül tudjuk a CPU kulcsot kinyerni az alaplapból. Ezért írtam feljebb, hogy csatlakoztasd a lan kábelt...

6. A J-Runner segítségével nyerjük ki a kulcsot a lapból.

7. Most ki lehet forrasztani a DGX-et, az SD olvasó maradjon, és a kvarz testelését tedd vissza.

8. Ha megvan a CPU kulcsunk, akkor tallózzuk be a korábban kiolvasott eredeti nandot, és annak segítségével gyártsuk le a Freeboot nandunkat a legfrissebb verzióban (jelenleg 16202)

9. Ha ezzel is megvagyunk írjuk be ezt a Nandba J-Runner segítségével, vagy NandMMC-vel.

10. Most ki lehet forrasztani az SD olvasót, a kvarz testelését is vedd le!

11. Most már minden együtt áll ahhoz, hogy el tudjuk kezdeni az RGH-t...

12. Itt első lépésként a chipet kell felprogramoznunk ahhoz, hogy használni tudjuk a gépünkben (nem mindegy milyen chipet használsz, én Matrix chipet ajánlok kristállyal, az oldalon a webshopban elérhető).

Itt szintén a J-runner segíthet, bár nálam nem jött be LTP Programozó kábellel, mert azt írta, hogy programozva van, aztán meg mégsem.
Én impact-al programoztam fel, azzal tökéletes lett. 2_2-es időzítést használtam (itt még finomítás lesz, mert eléggé össze-vissza bootol, van hogy 5mp, de van hogy 3 perc).

13. Ha megvagyunk a programozással, jöhet a beszerelés (nyugodtan lehet használni a korábban kiadott bekötési rajzokat, azzal az apró különbséggel, hogy a CPU_RST-nél a vezeték hossz 10cm legyen, és alternatív pontra kell kötni FT3T10, valamint a POST_OUT is legyen 10cm).

14. Ha ezzel is megvagyunk, akkor indítsuk a konzolt, és várjunk míg elindul... Smile

Készen is van.

A tutort készítette: olivagyok

Minden jog a készítőn kívül: xboxklub.hu